Home office Çalışmak İsteyenler için Sanal Asistanlık

Ev konforunda, günlük işlerinizden geri kalmadan KOBİ’lere ve/veya sık seyahat etmek zorunda olan işadamlarına sekreterlik (asistanlık) hizmeti sunarak para kazanabilirsiniz. Henüz ülkemizde yaygınlaşmadı ve sıcak bakılan bir hizmet değil ancak tüm dünyada hızlı ilerlemiş ve oturmuş bir sektör.

Tam zamanlı bir sekreter istihdam edemeyen işletmeler, yoğun programları nedeniyle birden fazla asistana ihtiyaç duyan işletmeler veya kişiler, bir ofisi bulunmayan ve sürekli seyahat etmek zorunda olan işadamları için sekreterlik hizmeti verebilirsiniz.

İş programlarını düzenlersiniz, randevularını ayarlarsınız, rezervasyonlarını yaparsınız, maillerini kontrol eder ve gerekli cevapları yazarsınız. Ve bütün bunları kendi evinizden yaparsınız.

Avrupa ve Amerika olmak üzere dünyanın pek çok yerinde hem işverenler hem de iş arayanlar için yaygın bir sistem haline gelmiş durumda. Bu konuda hizmet veren ajanslara bağlı çalışan sanal asistanlar ya da tek başına çalışan freelance sanal asistanlar mevcut. Genelde hepsinin uzmanlaştığı alanlar var ve bu konularda hizmet veriyorlar. 

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.