Çalışma (The Work) -Byron Katie

“Size özgürlüğünüzü sizden başka kimse veremez. Bu çalışma size nasıl olduğunu gösterecek.” – Byron Katie

Katie’nin tek bir işi var; o da herkese kederi nasıl bitireceğini göstermek. Çalışma adını verdiği basit ve güçlü 4 sorudan oluşan bir teknikle insanlara bu süreçte rehberlik ederken, kişiler hayatlarının radikal bir şekilde değiştiğini görüyorlar. Ona göre, dünyadaki tüm problemler bizim düşünce şeklimizden kaynaklanıyor ve biz bu stres dolu düşüncelerimizi -hayat, insanlar, ilişkiler hakkında- sorguladığımızda, kendimizi tüm bunlardan özgürleştirebiliriz.

Çalışma Nasıl Başlamış?

30’lu yaşlarında derin depresyonla, kendinden nefret eden ve intiharı düşünen uzun yıllar geçiren Katie, bu 10 yıllık dönemin son 2 yılında yataktan bile kalkamaz olmuş. 1986 yılının Şubat ayında hayatını değiştiren bir an yaşamış;

Düşüncelerime inandığım zaman acı çektiğimi fark ettim, onlara inanmadığım zaman acı çekmiyordum ve bu her insan için geçerli. Özgürlük aslında bu kadar basit. Acı çekmenin opsiyonel olduğunu fark ettim. İçimde hiç kaybolmayan bir neşe buldum ve bu her insan için geçerli. Bu neşe hepimizini içinde mevcut.

Çalışma’yı yapanlar dönüşümlerini paylaştıkça, gelen eğitim talepleriyle, Byron Katie, bu tekniği dünyada milyonlarca insan ulaştırmış.

Image-ByronKatie

Size önerim mutlaka Olanı Sevmek (Loving What Is) kitabını okumak olacaktır. Kitapta bir çok kişi ile farklı konularda yaptığı Çalışma örnekleri var. Ayrıca Youtube ya da podcastler üzerinden farklı konulardaki örneklerini izleyebilir veya dinleyebilirsiniz.

The Work ile ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki linkler üzerinden ulaşmanız da mümkün.
thework.com/turkce’den temin edilebilir.

Sizde kendi düşüncelerinizi fark etmek, bunlar üzerinden çalışmak ya da bu düşüncelerden özgürleşmek için benimle irtibata geçebilirsiniz.

Sevgilerimle,

Pınar

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

One thought on “Çalışma (The Work) -Byron Katie”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.