Benim Mutlu Yerim

İstanbul’a taşındığımızdan beri İzmir tatilleri ve özellikle yazın Çeşme’de geçirdiğim zamanlar benim tüm yıl iple çektiğim bir süre oluyor. Çeşme’de hem aile ve dostlarla birlikte olmak, hem de deniz ve güneş ile geçen günler benim şarj olmamı sağlıyor.

Her sabah bahçede meditasyon gibi kahvaltı ve kahve keyfi yapmak, komşularla günaydınlaşmak, balkondaki kedilere mama vermek gibi ufacık şeyleri hiçbirşeye değişmem mümkün değil. Her yaz buraya koşarak kızımla birlikte gelmek yoğun şehir hayatına gerçekten güzel bir mola oluyor.

Her hafta yerel pazardan gidip alışveriş yapmak, tamamen yeşil ve zeytinyağlılar ile beslenmek, yüzme & yürüyüş gibi aktivitelerle kilom aynı kalsa bile bedenim hemen fark edip sıkılaşıyor.

Kışın kasvetli günlerinden sonra sürekli balkonda vakit geçirmek, güneş ve her gün denize girmek insanı gerçekten çok güzel topraklıyor ve bu da ruh halime hemen olumlu bir Pınar olarak yansıyor.

Yakın çevrem bilir sürekli yazın bana çok iyi geldiği ve İstanbul’a dönünce bu yüksek ve olumlu enerjimin belli bir süre içinde yok olup gittiğinden bahsederim. Bu yaz anladım ki Çeşme benim “mutlu yerim” buraya gelmek beni yenileyen bir süreç.

Umarım sizlerde kendi “mutlu yer”inizi bulmuş ve günlük rutinin dışına çıkıyorsunuzdur.

Benim için en önemli gelişim noktası İstanbul’a döndükten sonra yılın geri kalanında bu “mutlu yerim” hissini sürdürebilmek olacak.

Sevgilerimle,

Pınar

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.