Güne Nasıl Başlıyorsun?

Güne nasıl başladığınızın ne kadar önemli olduğunu daha önce hiç düşünmüş müydünüz? İlk saati nasıl geçirdiğiniz günü geri kalanını belirleyecektir.

Bir düşünün, bugüne nasıl başlamıştınız acaba? Uyandığınızda ağzınızdan çıkan ilk kelimeler nelerdi? Şikayet mi ettiniz? Hayatınızda nelerin yolunda gitmediğini mi düşündünüz?

Güne nasıl başladığınız hayatı nasıl yaşadığınızı belirler. Banyoda aynaya baktığınızda kendinize ilk neler söylüyorsunuz? Aklınızdan geçen ilk düşünceler neler oluyor? Duş aldığınız zaman kendinize neler söylüyorsunuz? İş için evden nasıl ayrılıyorsunuz? Evden hızlıca çıkıyor musunuz yoksa evdekilere güzel birşeyler söylüyor musunuz?

Birçok insan güne – Üfff yine işe gidiyorum – modunda başlıyor. Eğer güne kötü başlarsanız, güzel bir gün geçiremem pek olası değildir.

Eğer çocukları okula yetiştirmeye çalışan bir ebeveynseniz ya da işe erken gitmeniz gerekiyorsa, güne başlamadan önce kendinize biraz zaman ayırmak iyi bir başlangıç olacaktır. Sadece bir 10-15 dk ayırmanız bile hayatidir ve bu sizin kendinize şefkat göstermenizdir.

Kendinize ayırdığınız bu zaman için size iyi gelen bir ritüel oluşturmanız önemlidir. Kendiniz için mümkün olan en iyi günü harekete geçirmeyi isteyin. Tüm bu değişiklikleri bir anda yapmaya kendinizi zorlamayın. İlk önce sizin için önemli olan bir ritüel seçin ve oradan başlayın. Pratiği oturtunca, başka birşey seçerek ekleyin ve böylelikle kendi sabah ritüelinizi oluşturun. Kendinizi bir anda çok zorlamayın. Unutmayın: Önemli olan kendinizi iyi hissetmenizdir.

SABAH RİTÜELİ

1. Uyandığınız ve gözlerinizi ilk açtığınızda, kendinize şöyle diyebilirsiniz: Günaydın, yatak! Bu kadarı rahat olduğun için teşekkür ederim. Seni seviyorum. Bugün harika bir gün olacak. Herşey yolunda ve iyi. Bugün yapmam gereken herşey için yeterli zamanım var.

2. Şimdi kendinize 1-2 dakika verin ve bu olumların zihninizden akmasına izin verin, kalbinizde ve tüm bedeninizde hissedin.

3. Yataktan kalkıp, banyoya gittiğinizde, aynada kendinize ve gözlerinize derinlemesine bakın. Size aynadan bakan bu güzel, mutlu ve sakin insana gülümseyin.

4. Aynada kendinize bakarken şu olumları kullanın:

Günaydın (Adın) Seni Seviyorum. Seni gerçekten çok seviyorum. Bugün seni güzel tecrübeler bekliyor. Ve sonra kendinize güzel bir şey söyleyin. “Bugün harika görünüyorsun” “ Harika bir gülüşün var” “ Sana muhteşem bir gün diliyorum”

Sabah egzersiz örnekleri Louise Hay “Ayna Çalışması”dan örnek alınmış ve paylaşılmıştır.

Benim ritüellerim mevsime göre değişse de, sabah ailecek yapılan bir kahvaltı, sonrasında sakin bir kahve içmek ve yürüyüşe çıkmak oluyor genelde.

Sevgilerimle,

Pınar

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.