Hikayen Olmasa Kim Olurdun?

Byron Katie, tüm dünyada tanınan ve kendi yaşadıkları sonucu-daha önce bahsetmiştim- The Work -Çalışma olarak adlandırdığı zihin sorgulama sistemini geliştiren, bu konuda kendini hizmete adamış bir kişidir.

Bu sistem ile insanların kendi düşünceleri üzerinde çalışmaları mümkün olmuştur. Herhangi bir konuda yaşadığınız bir olay ya da düşünceyi cümle cümle yazarak, bu düşünceleri kağıt üzerinde görerek, yeni görüş açıları kazanmanızı sağlayan bir sistemdir.

Kendi tecrübelerimden bahsedersem, bir çok insan ve olay ile ilgili düşüncelerimi görmemi ve zihnim ile çalışmayı kolaylaştıran araçlardan biridir. Size yeni bakış açıları sağladığı gibi, düşüncelerinizi görmenizi sağlaması sürekli düşünen ve çalışan bir zihni ve kendinizi anlamak ve yakalamak için mükemmel bir yoldur aynı zamanda.

Thework.com üzerinden “çalışma” sayfasını bir çok dilde bastırabilir ve ayrıca Byron Katie’nin podcast, canlı Facebook yayınları ve YouTube videolarını izleyerek kendi kendinize düşünceleriniz üzerinde “Çalışma”yı uygulayabilirsiniz.

İlk başlarda kendi kendinize yapmak çok olay olmasa da, bu süreçte bir kolaylaştırıcıdan destek alabilirsiniz.

Kendi kendime yapmak istiyorum, ne önerirseniz derseniz; kısa ve basit cümleler yazmanızı, kendiniz üzerinden değil, bir olay ya da durum üzerinden başlamanızı ve yazdığınız olay ya da Kişiler ile ilgili gerçek duygu ve düşüncelerinizi açıklıkla ifade etmenizi, kibar ya da nazik olmayı bırakmanızı öneririm 🙂

Sevgilerimle,

Pınar

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.