En Az Çaba Yasası

Doğa işleyişi  gereği çaba olmadan, tasasız, uyum ve sevgiyle çalışır. Bizde uyum, neşe ve sevginin gücünü kuşandığımız zaman, başarı ve iyi bir kaderi kolaylıkla, çaba olmadan yaratabiliriz.

Bu yasanın temelinde “Doğa, mükemmel zekası ile sorunsuz ve çaba olmadan ilerler” prensibine dayanır. Örnekleyecek olursak, çiçekler açmak için çabalamaz, fidanlar ağaç olmak için çabalamaz gibi. Doğadaki herşey mükemmel bir plan ile olması gerektiği gibi ilerler ve büyür ya da yok olur.

asian-background-beautiful-805448.jpg

Ez az Çaba Yasası’nı aktifleştirmek için;

  1. Bugün kabul etmeyi pratik edeceğim. Bugün insan, durum, şart ve olayları oldukları gibi kabul edeceğim. Bugün tüm Evren’in olduğu üzere, her anın olması gerektiği gibi olduğunu deneyimleyeceğim.  Yaşadığım ana karşı çıkarak, tüm Evren’e karşı mücadele etmeyeceğim. Kabul edişim tam ve bütün. Olan herşeyi benim olmasını istediğim gibi değil, şu an olduğu gibi kabul edeceğim.
  2. Herşeyi olduğu gibi kabul etmişken, durumumla ve problem olarak gördüğüm olaylar ile ilgili sorumluluğumu bileceğim. Sorumluluk almanın hiç kimse (buna kendimde dahil olmak üzere)  ve hiçbirşeyi suçlamamak olduğunu biliyorum. Ayrıca her problemin hakikatte bir fırsat olduğunu  bu fırsatlar karşısında uyanık olmamın her anı daha büyük bir faydaya dönüştüreceğini biliyor ve hatırlıyorum.
  3. Bugün kendimi farkındalıkla savunmasızlığa açıyorum. -Bunu yazarken aklıma ACIM 153- “Güvenliğim, savunmasızlığımdadır.” dersi ile temelde benzestiğini fark ettim. – Örneklersek gün içinde yaşadığım olay/durum/kişi karşısında herhangi bir fikri savunmamak diyebiliriz. Kendi görüşümü/bakış açımı savunma ihtiyacımı bırakarak,  diğerlerinin benim görüş ve düşüncelerime ikna etmeye çalışmayacağım.  Her türlü görüş ve fikre açık olarak, hiçbirine katı bir şekilde bağlı olmayacağım.

Sevgilerimle,

Pınar

Kaynak: chopracenter.com / Başarının 7 Spiritüel Yasası

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.