Darma (Hayatın Amacı) Yasası

Hayatta herkesin bir amacı var.  Başkalarına vermek ya da paylaşmak için ona özel olan bir yetenek veya beceri gibi düşünebilirsiniz bunu. Bu bize özel yeteneği diğerlerine / daha büyük olana hizmet etmek üzere kullandığımızda, esas amaç olan,  ruhumuzun yüceliği ve çoşkusunu tecrübe etmeye başlarız.

Bizler zaman zaman spiritüel deneyimler yaşayan insanlar değiliz, insan olma deneyimi yaşayan spiritüel varlıklarız. Spiritüel varlığımız keşfetmek Darma’nın temel unsurudur.

episteme_preview

Bu yasayı aktifleştirmek için;

1. Bugün ruhumun derinliklerinde yatan Tanrısal Parçacığı sevgiyle besleyeceğim. Bedenim ve zihnime can veren ruhuma dikkat edeceğim. Kalbimdeki derin sukünete kendimi uyandıracağım. Zamansız ve sonsuz olduğum bilincini bu zamanlı tecrübede unutmayacağım.

2. Eşsiz yeteneklerimin bir listesini yapacağım.  Bu yeteneklerimi kullanırken yapmayı sevdiğim herşeyi listeleyeceğim. Bu yeteneklerimi ifade ettiğimde ve insalığa hizmet etmek için kullandığımda, zamanı unutarak hem kendi hayatım hem de diğerlerinin hayatı için bolluk ve bereketi yaratacağım.

3. Her gün ” Bugün nasıl hizmet edebilirim?” “Bugün nasıl yardımcı olabilirim?”  diye soracağım.  Bu soruların cevapları tüm insanlara hizmet etmemi ve yardımcı olmamaı sağlayacak.

Sevgilerimle,

Pınar

Kaynak: chopracenter.com / Başarının 7 Spiritüel Yasası

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.