Kalp Çakrası/ Anahata

4. çakramız olan, kalp çakrasının orjinal adı Anahata’dır ve hayatımızı şefkat, sevgi ve güzellik ile renklendirir.  Dönüşüm ve birleşme prensiplerine dayanan bu çakra aynı zamanda dünyevi ve spiritüel istekler arasında bir köprü görevi görür.

Göğüs bölgesinin ortasında yer alır ve rengi yeşildir. Nefes ve nefesin hareketleri  ile alakalı olarak elementi havadır ve aynı zamanda  herşeyin birbiri ile bağlantılı olduğunu ve açıklığı da temsil eder.

Kendini ve diğerlerini sevmeyi, ilişkileri, şefkat ve empati, affetme ve kabul, dönüşüm ve değişim,  yas tutma, farkındalık merkezi ve içgörünün bütünleşmesini kapsar.

Kalp çakranız açıkken, derin bir bağlantı, çevrenizdeki herşey ile bağlantıda olma ve güzelliği takdir etme gibi deneyimler yaşarsınız.

Kalp çakranızda blokaj varsa, diğerleri ile ilişkinizde zorluk- kıskançlık gibi-, bağımlılık, kapalı olmak ve içe kapanıklık gibi durumlar yaşayabilirsiniz.

4. çakra alt ve üst çakraları birleştirir. Başka bir deyişle,  kalp çakrası dünyevi olaylar ile ruhani arzuların birleştiği bir noktadır.  Bu iki farklı enerjiyi ayrı görmek yerine, kolaylıkla uyum içinde bütünleştirir.

12931901 - the heart chakra

4. çakrada deneyimlenen sevgi, sadece romantizmi değil, egonun limitlerini ötesine giderek daha fazla şefkati açılmayı ve olan herşeyi olduğu gibi kabul edebilmektir.

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

One thought on “Kalp Çakrası/ Anahata”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.