Nefes Çalışmalarının Sihri (ve Bilimi) Hakkında

Nefes çalışmaları  bilinç ve ruh arasındaki bağ olarak yorumlanmaktadır. Bir grup tarafından  meditasyon için bir kısa yol olduğunu söylenirken, nefes çalışmasını bir yoga sınıfı ya da travma sonrası stres bozukluğu tedavisinin bir parçası olarak kontrollü bir amaçla nefes tekniklerini kullanıyor olun, nefes çalışmaları   kalp atışlarınızın değişkenliğinden, anksiyetinizi sakinleştirmeye kadar bedeninizin iç çalışmalarını kontrol etmenize yardımcı olur.

Atmende Frau

 

Aşağıda linkini koyduğum videoda birbirinden farklı konularda uzmanlaşmış kişilerin nefes hakkındaki görüşlerini bulacaksınız. Andrew Huberman Stanford Universitesi’ndeki labrotuvarında nefes üzerine çalışmalar yapan bir doktor, Ashley Neese  nefes eğitmeni, meditasyon rehberi ve spirituel danışman ve son olarak Brian Mackenzie ise yüksek performanslı atlet olan müşterilerini nefes teknikleri kullanarak geliştiren insan performansı konusunda yetkin bir uzman. Videoda genel nefes alışkanlıkları, daha kolay nefes almak için bir öneri ve nefes çalışmalarının günlük hayatta insanlar üzerinde yaratacağı etkiler üzerine konuşuyorlar.

https://www.mindbodygreen.com/revitalize/video-library/breath-the-next-wellness-frontier?jwsource=cl

Dr. Huberman  nefesin psikolojimizi nasıl etkilediği ile birlikte düşüncelerimizi de nasıl etkilediği üzerine çalışmalar yapmak istediğini vurguluyor.

Google Trend’e göre bu sene nefes çalışmaları en çok arananlar listesinde. Tony Robbins ve Dan Brule geçen yıl nefes konusunda rehber niteliğinde bir kitabı birlikte yayımladılar.

 

Sevgilerimle,

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: