Bahar Geldi!

Gece ve gündüzün dengelendiği bugünü ritüelller ile kutlayabiliriz. Ağaç ve bitkiler büyüyecekleri, çiçek açacakları yeni bir döneme hazırlanırken, biz insanlanlar da kışlık mont ve atkıları bir kenara bırakmaya ve baharın & yazın cıvıltılı renklerini giymeye hazırlanıyoruz.

Bir bahar çocuğu olarak, en sevdiğim mevsim tabiki ilkbahar ve yaz! Güneş ve havaların ısınmasıyla hemen modum değişmeye başlıyor 🙂 Açan manolyaları saatlerce izleyebilirim.

Bugün yapabileceğimiz ritüeller neler derseniz;

1- Eğer yoga yapıyorsanız, Güneşe selam ile güne başlayabilirsiniz. Burada normalde önerilen 108 gibi bir sayı ancak uygulama açısından çok kolay değil. O yüzden kendi yaşınız, uğurlu sayınız gibi sizin için anlamlı olan bir sayıyı tekrar etmeyi deneyebilirsiniz.

2- Evinizi düzenleyebilirsiniz. Kendi belirleyeceğiniz bir hedef doğrultusunda, bir oda, bir dolap, bir çekmece gibi bir alanı gözden geçirip, kullanılmayanları ayırıp, atılacakları atıp, yeniden bir düzenleme yapabilirsiniz. Öncelikli olarak kendi dolabınızda böyle bir uygulama yapmak çok iyi hissettirecektir.

3- Doğada vakit geçirin. Yakınlardaki bir park ya da ormanlık alanda yürüyüş yapmak, tomurcuklanan doğayı seyretmek ve sonrasında bunu bir piknik ile kutlayabilirsiniz. Ailecek yapabileceğiniz güzel bir etkinlik olacaktır.

4- Önümüzdeki aylar için niyetlerinizi belirleyebilirsiniz. Bu ekeceğiniz tohumlar gelecekte yaratmak istediğiniz kendiniz ile uyumlu mu? Hangi değerleri, kendinize katmak istiyorsunuz? İstekleriniz neler? Melek kartları kullanabilir, bir vizyon panosu hazırlayabilir ya da sene başında yazmış olduğunuz niyetleriniz gözden geçirerek güncelleyebilirsiniz.

5- Bu dönemde artık geçmişte bırakmak istediğiniz düşünce, duygu, alışkanlık, kişiler, deneyimleri, kısacası geçmişte kalmasını istediğiniz herşeyi bir kağıda yazıp, yakarak sevgiyle serbest bırakabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Pınar

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.