Korona Günlükleri -3

Corona virüs pandemisi tüm dünyada büyük bir belirsizlik yarattı. Hepimiz günlük rutinleri değişti, sürekli bir bilinmezlik ile karşı karşıyayız ve en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda  kendimizi çok sevdiklerimizden izole ettik. 

Sürekli sanal ortamlar üzerinden bağlantı halindeyiz. Toplantılar, görüşmeler, kahveler bile sanal oldu. Belki çok daha fazla iletişim halindeyiz birbirimizle eskisine göre. Ve bu beraber olduğumuz sanal ortamlarda, evdeki günlük halimiz gibi olmayabiliriz. Daha iyi, daha neşeli ve farklı hissediyor olabiliriz. Ya da tam tersi de olabilir. Bu çok normal ve en çok hatırlamak ve hatırlatmak istediğim ise;  iyi olmamamız, iyi hissetmememiz çok normal ve doğal. Hafta içerisinde, gün içerisinde duygudan duyguya geçiyor olmak,  üzgün, korku dolu ve anksiyete hallerimiz normal. 

Tüm bu hallerimizden onlar yokmuş gibi davranarak, bastırarak kurtulamak mümkün değil. Tüm bu duyguları farkındalığımızda tutmak – duyguya izin vererek, duygunun içinde kalarak- doğal bir şekilde azalmasına, kaybolmasına izin verir. 

Duygunun içinizde yükselmesine izin verin, duygu ile bir olun ve sonra ister yazın, ister anlatın. Sizin için hangisi uygunsa… Sonra bu duygunun o anı tanımlamadığını görün, anlayın ve kabul edin.

Sevgilerimle,

Pınar

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.