Korona Günlükleri -4

Merhaba, nasılsınız bakalım? Herkes iyi kötü alıştı mı yeni düzenlerine? Biz bugünleri kendi evimizde olmanın lüksünden uzak ancak memlekette olmanın verdiği bir rahatlık içerisinde geçiriyoruz. Aile büyüklerinin yaşları ve kronik hastalıklar nedeniyle yakınlarında olmayı tercih ettik. Çok şükür böyle geçirebiliyoruz.

Sabahları kahvaltı sonrasında herkes kendi alanında okul ve iş ortamlarına çekilirken, ben son günlerde yoğun olarak zaman geçirdiğim mutfağa yöneliyorum 🙂 Benim ofis ortamları karışık bu aralar 🙂 Birebir nefes seanslarına şu an için ara vermiş durumdayım. Fırsat buldukça blog yazılarımı yazıyor ve bilgilerimi farklı kaynaklar üzerinden güncelliyorum.

İlk günlere göre kendimi sürece alışmış hissediyorum son günlerde. Ama bu sadece bugünler için geçerli, yarın ya da 1-2 gün sonra çok farklı bir Pınar olarak kalkabilirim o yataktan. Süreç boyunca yaşadığım her şeye teslim olmaya çalışıyorum. Hepimizin başında, hayatında farklı hikayeler var bu süreçte biliyorum çünkü bende yaşıyorum.

10 günde bir hastaneye gitmeyi gerektiren bir durum karşısında, ilk başlarda anksiyeteye yakın bir durum yaşarken, dün geldiğim nokta arasında baya bir fark var. Hayatın sana getirdiği ne varsa, bunu aşabilecek güçte olduğunu bilmek ve hatırlamak lazım. Hayat koşturmasında, günlük hallerde bunu unutabiliyoruz. Düşüncelerimize inanıp, var olan acıyı ızdırap haline dönüştürüyoruz. Eğer bir ızdırap içindeysek, orada mutlaka görmemiz, fark etmemiz gereken bir düşünce, inanç veya kalıp mevcut.

Dilerim ki hepimiz sağlıklı olalım.

Dilerim ki hepimiz gücümüzü fark edelim.

Sevgilerimle,

Pınar

Yayınlayan

Pınar Onaran Altın

Kurumsal hayat sonrası öğrenci olan Pınar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.