Hakkımda

Pınar Onaran Altın

Ege Uni, İletişim mezunu, eski kurumsal, şimdilerde nefes, yoga, mindfulness, insan olma halleri ile uğraşan

Kızım 2 yaşındayken eşimin işi sebebiyle İstanbul’a taşınıp, kurumsal hayattan ayrıldım.

Kendimi tanımadığım bir şehirde ev kadını olarak buldum. Yeni ve alışık olmadığım bir yaşam başlamıştı. Aynı zamanda hayatımda büyük bir kayıp yaşadım. Kayba alışmaya ve her şeyin yolunda olduğuna kendimim ikna etmeye çalışıyordum. Hayatım alt üst olmuştu. Hayalim evde çocuğuyla vakit geçiren sakin, mutlu ve huzurlu bir anne iken, deneyimim hiç hayal ettiğim gibi değildi. 🙂

 Yeni şehir ve hayata alışmaya çalışırken, kendimi kısır döngüler içinde bulduğum bir dönem yaşadım. Böyle bir zamanda hayatıma giren nefes, benim çıkış biletim oldu.

Nefes sonrasında hayata devam edecek gücü buldum. Nefesi deneyimledikten sonra hayata olan bakışım değişti, hem fiziksel hem ruhsal anlamda dönüşümler yaşadım. Yaşadığımız deneyimlere olan bakış açımız değiştiğinde herşeyin nasıl da mucizevi bir şekilde ve aslında kendiliğinden, değişebileceğini anlatabilmek için nefes koçu olmaya karar verdim.

2014 yılında nefes koçluğu eğitimlerimi tamamladım. 2018 yılına kadar Nevşah Institute bünyesinde ve kendi bireysel çalışmalarımla yoğun bir eğitim/stajyerlik süreci devam etti.

2019 Eylül ayında Nefes Ataşehir’de 2 koç arkadaşım ile birlikte grup eğitimleri yaptık. Pandemi süreciyle birlikte çalışmalarıma bireysel ve online olarak devam etmekteyim. Aynı zamanda Pozitif dergisi için yazı ve röportajlar hazırlıyorum. Nefes ile birlikte hayatıma giren yoga pratiklerini, daha detaylı öğrenmek ve aktarmak için 2021 yılında Yin Yoga eğitmenliğini de tamamladım.

Yaptığım çalışmalarda nefes koçluğu, yoga, MBSR, The Work ve Human Design gibi eğitimini aldığım çalışmaları harmanlayarak kişilerin ruhsal farkındalıklarına ve zihinsel dönüşümlerine aracı oluyorum.