Hakkımda

Kızım 2 yaşındayken kurumsal iş yaşamından ayrıldım ve şehir değiştirerek İstanbul’a taşındım. Kendimi hiç bilmediğim bir şehirde ev kadını olarak buldum. Benim için yeni ve alışık olmadığım bir yaşam başlamıştı. Aynı zamanda hayatımda büyük bir kayıp yaşadım. Kendimi bu duruma alıştırmaya ve her şeyin yolunda olduğuna ikna etmeye çalışıyordum. Hayatım aslında alt üst olmuştu. Hayalim evde çocuğuyla vakit geçiren sakin, mutlu ve huzurlu bir anne iken, deneyimim hiç hayal ettiğim gibi değildi 🙂 Yeni şehir ve hayatıma alışmaya çalışırken, kendimi kısır döngüler içinde bulduğum bir dönem yaşadım. Böyle bir zamanda hayatıma giren nefes, benim çıkış biletim oldu.

Nefes sonrasında hayata devam edecek gücü buldum. Nefesi deneyimledikten sonra hayata olan bakışım değişti, hem fiziksel hem ruhsal anlamda dönüşümler yaşadım. Yaşadığımız deneyimlere olan bakış açımız değiştiğinde herşeyin nasıl da mucizevi bir şekilde ve aslında kendiliğinden, değişebileceğini anlatabilmek için nefes koçu olmaya karar verdim.

2014 yılında nefes koçluğu eğitimlerimi tamamladım. 2018 yılına kadar Nevşah Institute bünyesinde ve kendi bireysel çalışmalarımla devam ettim. 2019 Eylül ayında Nefes Ataşehir’de 2 koç arkadaşım ile birlikte grup eğitimlerine başladık. Pandemi süreciyle birlikte çalışmalarıma bireysel ve online olarak devam etmekteyim. Aynı zamanda Pozitif dergisi için yazı ve röportajlar hazırlıyorum. Nefes ile birlikte hayatıma giren yoga pratiklerini, daha detaylı öğrenmek ve aktarmak için 2021 yılında Yin Yoga eğitmenliğini de tamamladım.

Yaptığım çalışmalarda nefes koçluğu, yoga, MBSR, The Work ve Human Design gibi eğitimini aldığım çalışmaları harmanlayarak kişilerin ruhsal farkındalıklarına ve zihinsel dönüşümlerine aracı oluyorum.

Aşağıda kendi sürecimin bir kısmını paylaştığım bir videomuzu bulabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Pınar